taşınırken ev nasıl toplanır

Taşınırken Ev Nasıl Toplanır

Taşınırken ev nasıl toplanır makalemizi dikkatli okumanız süreci en iyi şekilde geçirmenizi sağlar. Taşınma işlerinde daha önce bir kez dahi olsa nakliyat firmasından hizmet aldıysanız az çok bir şeyleri görmüş ve gözlemlemiş olabilirsiniz. Ancak bugüne kadar bu tarz bir hizmeti almadıysanız işiniz zordur! Taşınırken ev nasıl toplanır ? sorusu bizlere bir çok kez sorulmuştur ve o nedenle sizlere hem pratik hem de düzenli bir ev taşıması nasıl yapabilirsiniz bu konudaki düşüncelerimizi ve önerilerimizi aktaracağız.

Profesyonel bir nakliyat firması olan rio nakliyat tüm taşınma sürecinizde eşya toplaması, evden eve nakliyat, eşya yerleşimi gibi tüm gereklilikleri yerine getirmektedir. Dilerseniz sizler sadece maddi ve manevi eşyalarınızı toplayabilir ve tüm paketleme işlemlerini bizlere bırakabilirsiniz.

Ev Toplamaya Nereden Başlanır?

Ankara evden eve nakliyat olarak yakın tarihte bir taşınma planlamakta ve evinin nakliyesine belki bir kaç hafta vardır kiminin ise bir iki gün içerisinde evinden çıkması gerekmektedir. Burada sıralama bu detaya göre değişmektedir. Biz yine de yanıtımızı yakın tarihli bir taşınma yaptığınızı düşünerek veriyoruz. Daire katı 1 ve üstünde ise asansörlü nakliyat tercih edilebilir ve eşyalarınızın daha rahat taşınmasını sağlayabilirsiniz.

  • Mutfakta bulunan ufak ve parça eşyaların toplanması ile başlangıç yapabilirsiniz. Oldukça fazla vaktinizi alacak mutfak bölümü bittiğinde geriye daha hacimli ve az işiniz kalacaktır.
  • Buzdolabınızın içindeki tüm gıdaları tüketip boşaltmalısınız. Hatta içindeki raf sistemleri ve bölmeleri de çıkarmalısınız
  • Ev Toplamaya ikinci olarak odalarda bulunan ufak eşyalarınızın kolilemesi ile devam edebilirsiniz. Bunlara perdeler ve banyo malzemeleri de dahildir.
  • Halılarınızın yatak odanızda bir yere koli bandı ile sararak taşınmaya hazır bir gale getirebilirsiniz.
  • Mobilyalarınızın de monte özelliği bulunuyorsa ekipman yardımı (tornavida-şarjlı aletler) ile taşınmaya uygun hale getirebilirsiniz.
  • En son kısımda ise taşınmadan bir kaç saat önce tüm beyaz eşyalarınızın fişini çekip dinlendirebilirsiniz.

taşınırken ev nasıl toplanır

Mutfağın Toplanma Hazırlığı

Mutfaklar yukarıda da bahsettiğimiz en çok vaktimizi alacak bölümdür ve buradan taşınma hazırlığına başlanmalıdır. Bunun içinde bizlere bu bölümde en çok yardımcı olacak şeyde kolilerdir. Koliler bizlere ev eşyalarının toplanmasında oldukça fazla fayda sağlamaktadır. Çok fazla ürünü düzgün bir şekilde kolilere koyduğumuz bizlere hem güvenli bir taşıma sunarken hem de alan kazandırdılar.

Mutfağımızdaki porselen takımlarınız, tabaklarınız, bardakların ve diğer cam eşyalarınızın kırılma olasılığı yüksektir. Bu nedenle bunları kolilerde taşıyacaksınız ancak buda yerli değildir. Kırılmayı önlemek için kesinlikle her tabağı veya cam ürününü tek tek gazete kağıdına veya ambalaj kağıdına sarmalısınız. Yine tabaklar koli içine dizilirken dik konumda konulmalı bardaklar içinde içine kağıt doldurmaktan ziyade dış kısımları diğer cam eşyalarla temas etmeyecek derece sarılmalıdır.

taşınırken ev nasıl toplanır

Buzdolabınızdaki Gıdaları Taşınma Öncesi Tüketiniz

Rio nakliyat olarak Ankara ilimizde rahat bir nakliyat hizmeti almanızı temenni ediyor ve gıdalara ne yapacağınız konusunda bilgi vermeye devam ediyoruz. Taşınırken ev toplanmasında günler öncesinde yaptığımız planların içerisine buzdolabında katmalısınız. Şayet taşına sırasında dolap içinde gıda bırakmanız önerilmemektedir. Derin dondurucuda da bazen ev sahipleri ürün bırakmakta veya unutmaktadır.

Dolabın fişinin taşınmadan bir kaç saat önce çekilmesi gerekmekte ve yeni adresinize taşındığınızda yine en az 1-2 saat fişinin takımadan dinlendirilmesi gerektiği için dolap içindeki gıdalarının bozulma olasılığı yüksektir. Hem taşınmanın daha sağlıklı yapılması hem de sağlığınız için bu planınızda yapınız.

taşınırken ev nasıl toplanır

Perdeler, Örtüler ve Giysiler

Taşınırken ev nasıl toplanır? sorunuza yanıt vermeye devam ediyoruz. Mutfak ve Dolap bölümü bittiğinde Perdelerinizi, ömrü ve giysilerinizi de kolileme veya poşetleme işlemi yapabilirsiniz. Bizim size verdiğimiz taşınma sıralamasındaki amaç önceden de belirtiğimiz gibi öncelikle ufak eşya grupları yada parça eşyaların toplanmasıdır. Perde, örtü ve giysilerde evimizde çok fazla yer teşkil eden parça ürünlerdir. O nedenle en sona kaba eşyaları bırakacağımızdan belirli bir sıralamada bunlara da yer açabilirsiniz.

taşınırken ev nasıl toplanır

Banyonun Taşınmaya hazırlanması

Banyolarda genelde çok fazla eşya bulunmaz ve Taşınırken toplamak için çok zamanımızı almazlar. Banyo içinde ayrı bir koli hazırlayıp içine sadece banyo ürünlerini koyabilirsiniz. Taşınma için tüm kolileme işlemlerinde bütün kolilerin üzerine içinde ne olduğu ve hangi odaya ait olduğunu mutlaka yamanız gerekmektedir. Taşımayı yapacak kişilerde mutlaka kolilerin üzerindeki oda isimlerine uygun yere bırakmaları gerekmektedir. Bu sayede yeni adresinizde günlerce sürecek toparlanma sürecinde minimuma indirmiş olacaksınız.

Taşınmada ihtiyacınız olacak yarımcı ekipman ve aletler : Koli, Tornavida, Maket Bıçağı, Makasa, Koli Bandı gibi yarımdı araçlar mutlaka yanınızda bulunmalıdır.

Taşınırken ev nasıl toplanır? yazımıza sizlerde tecrübelerinizle aşağıdaki yorum bölümden katkı verebilirsiniz. Nakliyat blog Yazımız içerisinde yer almasını istediğiniz önerilerinizi lütfen bizlerle paylaşınız. Ankara ev taşıma yada eşya depolama gibi hizmetler için makalemizde bulunan detayları yerine getirmeniz rahat bir ev taşıma hizmeti alacağınız anlamına gelmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir