Taşınırken 5 Önemli Tavsiye

Taşınırken 5 Önemli Tavsiye

Ankara da taşınamaya karar verdiyseniz mutlaka dikkat etmeniz gereken, taşınırken 5 önemli tavsiye başlığı altında sizlere bu detaylardan bahsedeceğiz. Tüm taşınmalarda genelde %100 verimlilik beklenmez. Her zaman unutulan ve atlanılan bir şeyler ve bazı hataları, sorunlar ortaya çıkabilir. Ancak stresi geçen bu günde ciddi sorunlar yaşanmasını istemiyorsanız aslında her şey sizin elinizdedir. Taşınırken 5 önemli tavsiye maddeleri evden eve nakliyat hizmetleri esnasında biriktirdiğimiz tecrübelerden bahsedelim.

Nakliyat Hizmeti Alacağınız Firmayı Doğru Seçin

Evinizin taşınmasını eğer çevrenizden aldığınız nakliyat yardımı ile değil de profesyonel nakliyat firmaları üzerinden yapacaksanız her şey tamam, sorunsuz olacak demek doğru değildir. Yanlış firma seçiminizde yaşayabileceğiniz her tür olumsuzluğu da tecrübe edebilirsiniz. Öncelikle firma aramaya yeni kurulmuş değil tecrübesi yüksek evden eve nakliyat firmalarını listelemekle başlayın. Fiyatlardan ziyade önceliğiniz firmanın hizmet kalitesini değerlendirin. Bunlar neler midir?

  • Eşyalarınız için yeterli büyüklükte bir araç mı sunuyor yoksa hazır sizin gibi bir müşteri yakalamışken büyük bir aracı başka işe size ise küçük bir kamyonet gönderebilirler. eşyaların zarar görmemesi ve tıkış tıkış istif şeklinde bir taşıma olmaması için bu detayı firma yetkilisi ile konulunuz.
  • Mobilyalarınız için teknik personel sunmakta mıdır. Bir çok nakliyeci firma sadece taşıma elemanı ile hizmet verir. Mobilya gruplarında da sökmeden zorlama bir taşımacılık sergiler. Bu konuda uzman marangoz desteği olup olmadığınız öğreniniz.
  • Tesisat işleri için teknik desteği olup olmadığını da firmaya sorunuz. Yeni evinize taşındığınızda beyaz eşyalardan bulaşık ve çamaşır makinenizin monte edilmesi, giderlerinin bağlanması gerektiğini unutmayınız.
  • Yine bir çok nakliyat şirketi sizden sonra bir servis daha atmak için hızlı ve aceleci olur ve bu nedenle doğru ve gerekli olan ambalajlamayı yapmazlar. Eşyalarınızın darbe almaması ve çizilmemesi için kesinlikle paketleme hizmeti isteyiniz.

Taşınırken 5 Önemli Tavsiye

Kıymetli Eşyalarınızı Muhafaza Ediniz

Eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi doğru bir nakliyat firmasını bulduğunuzu düşünüyorsanız taşınma öncesinde dikkat edeceğiniz detaya gelelim. Kıymetli olan ziynet eşyalarınızı kesinlikle taşınmadan bir kaç gün önce ayrı bir yerde tutunuz. Buda mümkünse kişisel çantanız olmalıdır. Bunun dışında çok değer verdiğiniz ufak eşya, kıymetli ürünler varsa da onları da kendi aracınıza almanızı önermekteyiz. Taşınırken 5 önemli tavsiye arasında rio nakliyat olarak en önemli tavsiye maddi yada manevi değeri olan özel eşyalarınızı mutlaka yanınızdan ayırmamanızdır.

Taşınırken 5 Önemli Tavsiye

Beyaz Eşyalarını Taşınma Öncesi Dinlendirin

Taşınırken 5 önemli tavsiye den biride beyaz eşyalarınızdır. Beyaz eşya ürünleri evlerimizde kullandığımız değeri yüksek eşyalardır. Bu nedenle taşınma öncesinde mutlaka nakliyat kamyonu gelmeden önce bu cihazların fişini çekip dinlendiriniz. Ayrıca buzdolabı ve bulaşık makinanızı da boşaltmayı unutmayınız. Taşınırken gıda taşımak doğru değildir. Dolap yeni adresinizde de bir kaç saat çalışamayacağı için taşınma da gün boyu süreceği için gıdalarınızı taşınmadan önce tüketiniz.

Yeni evinize taşındığınızda da beyaz eşyaların fişlerini hemen takmayınız. Bir iki saat civarında bir sürede tüm beyaz eşyalarınızı dinlendirmenizi tavsiye etmekteyiz. Dinlenen cihazlar ile direk fişten çekilerek taşınan cihazlar arasındaki fark motor yada rezistansın sıcak olması çeşitli arızalara sebebiyet verebilmektedir. Özellikle asansörlü nakliyat tercih edildi ise çok problem ile karşılaşılmamıştır. Fakat dar koridorlu merdiven boşlukları dönüş alanı olmayan binalarda beyaz eşyanızın zarar görme ihtimali bulunmaktadır.

Taşınırken 5 Önemli Tavsiye

Arkanızda Eşya Bırakmayın

Taşındığınız eski evinizde geride eşya kalmadığından emin olmak için son eşya çıktığında ve nakliyat firması elemanları eşya kalmadığı dediği anda siz kendiniz tüm odalarınızı tek tek kontrol ediniz. Bir çok taşınmada geride eşya bırakıldığı düşünüldüğünde bu kontrolün yapılmadığı anlaşılmaktadır. Mutfak dolaplarınızı tek tek açıp kontrol edin, banyo içinde varsa dolapların tümünün içine bakınız.

Taşınırken 5 önemli tavsiye arasında orta düzey önemli olan bu konu eşya kalmış olsa dahi geri dönüş alabilirsiniz. Fakat Ankara çıkışlı yada varışlı şehirlerarası nakliyat hizmetinde tekrar geri dönmeniz zor olacağından tüm evin odalarını tek tek kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Taşınırken 5 Önemli Tavsiye

Taşınma Öncesi ve Sonrası Temizlik

Taşınma planınızın içinde mutlaka temizlik hazırlığı olması gerekmektedir. Eski taşındığınız adresten çıkarken elinize bir adet çöp poşeti alıp geride kalan çöplerinizi poşete doldurmanızı tavsiye etmekteyiz. Yeni adresiniz içinse eşyalar gelmeden önce kaba bir temizlik yaptırmanızı önermekteyiz. Bunun içinde bina yönetimi veya kapısından destek isteyebilir ve temizlik için personel yönlendirmelerini talep edebilirsiniz.

Kaba temizlik ağır ve hacimli eşyaların altının temizlenmesi çok önemli olmaktadır. Eşyalar yerleştikten sonra tekrar kaldırması ağır olan bu parçaların önceden yerleşim bölgesi temiz olması elzemdir. Bir diğer seçenek ise Ankara rio nakliyat olarak profesyonel çalışmalar gösteren firmamıza güvenebilir ve tüm eşyalarınızı sorunsuz olarak taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir