Taşıma işleminde Kolileme Neden Önemlidir

Taşıma İşleminde Kolileme Neden Önemlidir

Evlerimizde kaba eşyalarımız çoğunlukta olduğu gibi hassas olan ürünlerimizde bulunmaktadır. Taşıma işleminde Kolileme Neden Önemlidir? sorusuna verilecek cevap değer verdiğimiz eşyalarımızın zarar görmemesi için kolileme kesinlikle basite alınmaması gereken bir ambalajlama yöntemidir. Rio nakliyat olarak Ankara da gerçekleştirdiğimiz yüzlerce nakliye hizmeti ile sizlere tecrübelerimizi aktaracağız. Mutfaktan başlarsak porselen takımları yüksek değeri olan ürünleriniz olabilir. Eğer düzgün bir kolileme işlemi yapılmaz ise sadece bir adet değil belki bütün takımın kırılmasına neden olabilirsiniz. Bu sadece bu ürünler içinde geçerli değil tüm cam eşyalarında risk altında olduğu gösterir.

Evden eve nakliyat hizmeti almadan önce mutlaka tüm koli ve paketlere etiketleme yapmalısınız. Bu durum taşınırken eşyalarınızın hangi odaya konulacağı hem de kırılacak eşyalar olup olmadığını göstermenin en doğru yoludur. Etiket yada yazı olmayan kolilerde her ne kadar sözlü olarak kırılacağını belirtseniz de elden ele bir çok kişi taşımaktadır. Bu sebeple mutlaka kolileme yapılmalı ve ardından etiketleme yapılmalıdır.

Taşınmadan Mutlaka Koli Temin Ediniz

Genelde konut sahipleri bir gün önceden taşınma kararı almazlar. Günler hatta haftalar öncesinden taşınmaya karar verip ve planlarız. Ancak bu planda sadece taşınacağımız günü belirlemek önemli değildir. Eşyalarımızın hasar ve zarar almadan yeni evimize götürülmesi de önceliğimiz olmalıdır. Bunun içinde günler öncesinde çevremizde bulunan marketlerden, mobilyacılardan, beyaz eşya mağazalarından koli temin etmeye başlayınız. Eğer bu şekilde dükkanlardan isteyemem diyorsanız ambalajcı ve poşet satan firmalardan 30 - 40 adet koliyi 100 - 150 TL gibi bir rakamla satına alabilirsiniz.

Evden Eve nakliyat Kolilemeye başlarken de dikkat edilmesi gereken ayrıntılar vardır. Mesela tabakları koli içerisine yatay şekilde değil dik olarak koymanız kırılmasını engelleyecektir. Bardaklar içinde genelde gazete kağıdına sarılma işlemi yapılır. Bardağın içi gazete kağıdı ile doldurulur ancak bun yerine sarılması daha makul bir çözümdür. Ayrıca kolinizi alttan açılmaması için kesinlikle koli bandı ile bantlamanız önerilmektedir. Ankara rio nakliyat sizlere sorunsuz ve profesyonel olarak çözümler sağlamaktadır.

Taşıma işleminde Kolileme Neden Önemlidir

Kolilerde Etiketleme Yapınız

Taşınma bir şekilde tamamlanacak ve geriye yeni adresinizde yerleşim stresi başlayacaktır. Planlı ve düzgün bir taşınma ile yerleşim belki sadece saatler sürecekken hatalı taşınma ile belki günlerce yeni adresinizde yerleşme sorunu yaşayacaksınız. Ufak ev eşyalarınızı kolilerken kesinlikle üstlerine hangi odaya ait olduklarını ve içinde ne bulunduğu yazmanız çok faydalı bir işlem olacaktır. Unutulmamalıdır ki ev eşyası taşıma esnasında bir çok kişi olacağından sözlü olarak bildirmek pek işe yaramayacaktır.

Taşıma işleminde kolileme neden önemlidir, kısaca bu kolileme ve etiketleme nakliyat firması personeline yeni evinizde hangi odaya bırakılması gerektiğinde hatırlatmış olursunuz. Aynı şekilde sizde yeni evinizde hemen koliden çıkarıp yerine yerleştirme yapabilirsiniz. Bunun için size keçeli bir kalem dahi yetecektir. İster parça eşya taşıma ister şehirlerarası nakliyat fark etmeksizin tüm kriterleri uygulayarak süreci sorunsuz atlatabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir