Nakliye Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nakliye Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 5 Madde

Ankara nakliyat firması olarak nakliyat firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler olarak sizler için derledik. Hangi semtte oturuyorsanız oturun mutlaka size yakın en kötü hali ile ilçe merkezinizde birden fazla nakliyat firması bulursunuz. Nakliye Firması Seçerken Önemli 5 Tavsiye ile amacımız gözden kaçırdığınız ve firma yetkilisine sormayı unutacağınız detayları sizlere hatırlatmak. Bu tavsiyeler aslında 5 adet sınırlamak kolay olmadı bunları daha da çoğaltabilir ancak yine de aklınızda kalması için 5 maddede toparlamaya çalıştık.

Ankara evden eve taşınma hizmeti için rio nakliyat uzun yılların tecrübesi ile sizlere nakliyat hizmeti esnasında profesyonel çözümler sunuyoruz. Ankara ilinde her çeşit ev eşyası, iş yeri eşyası, fabrika taşıma, şirket taşıma ve paketleme hizmetleri verilir. Uzman ve işinde kalifiyeli bir ekip ile destek alabilir sorunsuz bir süreç alabilirsiniz. Asansörlü nakliyat hizmeti alabilir ve sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Nakliye Firması Mobilya İçin Teknik Personel Desteği Veriyor mu?

Aslında bu madde büyükşehirler de kalitesiz hizmet veren ve işinde ciddi olmayan nakliyatçıların müşteri mağduriyeti yarattığı en önemli maddedir. Bizlere yansıyan ve ulaşan mağduriyet yaşamış kişiler genelde mobilya türü bir çok ürünün sökülmesinde sorun olmadığı ancak yeni adrese taşındıktan sonra montaj kısmında sorun çıkarıldığı yönündedir.

Yine başta sizlere montaj personelimiz var denip taşınma günü mobilyayı gördükten sonra biz bunu sökemeyiz denmekte ısrarınız neticesi sizi sökeriz ama montajlama yapılmadığını söylenebilir. Nasıl mobilyalarınız söküldü ise tekrar evden eve nakliyat firmalarının montaj etme zorunlulukları bulunmaktadır. Genelde modern yatak odaları ve en çokta çocuk odaları için bu sorun yaşatılmaktadır. Rio nakliyat olarak tüm mobilya ve beyaz eşyaların söküm ve montajlama işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Nakliye Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşyaların Darbe ve Çizilmesine Karşı Önlem Alın(Aldırın)

Yine bir çok nakliyat firması maalesef bünyesinde personel çalışmaktan ziyade iş çıktıkça yevmiye usulü personel çalıştırlar. Bu durumda personelin firma ile bağını zayıflatmakta ve o personellerde gelişi güzel bir taşıma yapmaktadır. Nasılsa daimi eleman olmadığı için son derece özensiz bir taşıma sunmaktadır. Hatta kimi zaman çok kaba davranışlar da müşteri ilişkilerinde sergilemektedir.

Mutlaka taşıma öncesi anlaşmalarınızda bu detayı dile getiririz hatta sözleşmenizde belirtiniz. Eşyalarınızda olacak tüm zararları nakliyat firmasının karşılayacağını imza altına alınız. İster Ankara şehir içi nakliyat isterseniz de şehirlerarası nakliyat hizmeti alabilirsiniz.

Nakliye Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşınma öncesinde Ekspertiz Desteği Alın

Artık rio nakliyat işlerinde günümüz modern dünyasında bir çok firma ekspertiz desteği vermektedir. Telefonda şu kadar eşyam var, standart 2+1 kaça taşırsınız gibi söylemler sizi garanti altına almaz. Bir çok taşımada Nakliyat firması ile Müşteri arasında yaşanan sorun baştan anlaşılan sözlere riayet edilmemesidir. Sizin telefonda şu kadar eşyam var demeniz yetmeyecek kötü niyetli iş yapan kişiler adresinize geldikleriniz bize bunları söylemediniz diyebileceklerdir.

Burada iki türlü sorunla karşı karşıya kalırsınız. Birincisi firma en ufak aracını getirebilir ve eşyalarınızı istif şeklinde taşıyabilir ikincisi ise sizden başta konuşulan fiyatın haricinde bir bedel isteyebilir. Mutlaka nakliyat işleri için parça eşya taşıma yada eşya depolama hizmetleri içinde mutlaka ekspertiz yani eşyalarınızı listeleyin.

Nakliye Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden Eve Taşıma İşini Aceleye Getirtmeyin

Nakliye Firması Seçerken Önemli 5 Tavsiye içerisinde bu maddemizde son derece önemlidir ve dikkatlice okumanızı tavsiye etmekteyiz. Nakliyatçılar da genelde arz talep oldukça fazla olduğundan gün içerisine mümkün oldukları kadar taşınmayı sıkıştırmak isterler. Buda siz ev sahiplerinin oldukça zor zamanlar geçirmenize neden olur. Hızlı ve aceleye getirilen her ev taşıma veya nakliyat işi sorunları ardı ardına getirmektedir. Hızlı taşıma esnasında bir çok eşyanızın zarar görme olasılığı oldukça yüksektir.

Bir çok eşyanız sarılmadan, ambalaj yapılmadan hızlıca araca yüklenmektedir ve buda sizin o an fark edemeyeceğiz ancak yeni evinizde bir çok eşyanızda çizikler ve darbeler olduğunu fark edeceğiniz bir durumdur. Burada tüketici olarak o gün içerisinde kaç adet taşıma yapılacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 2+1 bir dairenin ortalama taşınma süresi 5-6 saat arasındadır. Bazen tüm gün dahi süren taşımalar bulunmaktadır. Ancak o gün başka adreste de taşıması olan firma 2-3 saat içerisinde işi tamamlamaya çalışacaktır.

Nakliyat Fiyatlarında Fazladan Bedel Ödemeyin

Fiyatlar konusu Nakliye Firması Seçerken dikkat edilmesi gerekenler içinde sizlere açıkladığımız son maddedir ve sorun ve anlaşmazlıklarında en önde gelenidir. Ciddiyetsiz nakliyat firmasına denk geldiyseniz çok ufak bir extra bedel almak için bile bin bir türlü yol deneyeceklerdir. Aman ha sakın bu konuda taviz vermeyin. Vereceğiniz her taviz siz ve sizden sonraki tüm ev sahiplerini zor durumda bırakmaktadır.

Profesyonel bir nakliyat firması ise başta ne fiyat üzerinden anlaşılmışsa o fiyatta sabit kalır ve işini hakkı ile yapar. Ayrıca son yıllarda birde elemanların bahşiş beklentisi ortaya çıkmıştır. Zaten herkesin bütçesini zorlayarak karşıladığı bu rakamlar 7-8 tane elemana bahşiş beklentisi ile devasa boyutlara ulaşabilmektedir. https://rionakliyat.com ile tüm taşınma işlemlerinin profesyonel çözümleri alabilirsiniz. Nakliye firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler olarak sizlerin de eklemek istediğiniz detayları yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir