Nakliyat Firması ile Anlaşmadan Önce Hazırlıklar

Nakliyat Firması ile Anlaşmadan Önce Hazırlıklar

Evinizi taşıtmak için Nakliyat firması ile anlaşmadan önce hazırlıklar yapılması gerekmektedir. Bu hazırlık süreci en iyi şekilde atlatmanız için yardımcı olacağı defalarca denenmiş ve tespit edilmiştir. İster ev eşyası taşıma ister parça eşya taşıma hizmeti fark etmeksizin eşyalarınızı kendiniz paketleme yapabilir ve maliyeti düşürebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise rio nakliyat olarak Ankara ilimiz tüm ev eşyalarını taşımadan önce paketleme ve ambalajlama hizmetini de sağlıyoruz.

Ev taşıma işlemlerinde her ne kadar fosu ve performansı nakliyat firması veriyor gibi görünse de ailenin tümünü etkileyen bir süreçtir. Bazen isteyerek ve severek bir taşınma süreci yaşanırken kimi zamanda belirli zorunluluklar gereği taşınma sürecine girilmektedir. Eğer sizlerde taşınma planı yapıyorsanız ve de bir firma arayışınız varsa anlaşmanın kesinleşmesinden önce neler yapabilirsiniz? Nasıl bir hazırlık süreciniz olacak beraber göz atalım.

Nakliyat Öncesi Mutfak Eşyası Hazırlama

Her ne kadar rio nakliyat hizmetinde ambalaj ve paketleme olsa da ev hanımları genellikle kırılacak eşyalar için endişe duymakta ve kendileri de buna dahil olmaktadır. Bildiğiniz gibi mutfak eşyaları parça eşya olarak en fazla ürünün bulunduğu bölümdür. İş yükü açısından da son derece fazladır. Rio nakliyat şirket personeli özel olarak mutfağa girer ve eşyaların ambalajlanmasına başlar. Peki sizler Mutfakta ne gibi bir hazırlık yapabilirsiniz?

  • Buzdolabının boşaltılmasını genelde ev sahipleri nakliyat firmasına bırakmak istemiz. Sizlerde bu konuda günler öncesinde bu hazırlığını yapabilirsiniz. Dolap içinde gereksiz olan şeyleri atabilir, donmuş gıda ve diğer günlük gıdaları taşınmaya hazırlayabilirsiniz.
  • Tabaklar ve porselen takımlar yine mutfak da ciddi bir teşkil etmektedir. Gazete kağıdına sararak yada özel ambalaj kağıtlarına sararak tabaklarınızı kolilere yerleştirebilirsiniz. Koli hazırlama ile ilgili yazımız sizlere destek olacaktır bakınız!
  • Metal kesici eşyalarınız içinde ayrı bir kolide yine toplama yapabilirsiniz.
  • Eğer buzdolabınızda yiyecekler bulunuyor ve onları da taşıma için anlıyorsa bu pek uygun bir düşünce değildir. Bizim önerimiz yiyecekleri taşınacağınız güne yakın tüketilebilecek şekilde yapmanızdır.

Nakliyat Firması ile Anlaşmadan Önce Hazırlıklar

Eşya Taşıma Esnasında Eşyalarınızı Gruplandırın

Hazırlık işleminde eşyaları grup grup sınıflandırmak son derece önemlidir. Belki ilk başta önemsemeyeceğiniz bu durum sonrasında işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bir çok insan koliler biriktikten sonra benim bu kadar eşyam mı vardı? diye kendine sorabilir. Bu nedenle salon kırılacak eşyalar, mutfak ve banyo eşyalarınızın tümü için aynı bir paketleme yapmanız önerilmekte ve her paketin kolinin üzerine nereye ait olduğu yazılmalıdır.

Yeni taşınacağınız evinizde de hangi koli nereye ait ise oraya konulması isteyebilir ve yerleşme planınıza geçtiğinizde sizin çok fazla zamanınıza almayacaktır. Vakittin kıymetini biliyor ve evden eve nakliyat hizmeti için süreci hızlandırmak adına asansörlü nakliyat hizmeti de tercih edilebilir. Evinizin kat durumuna, merdiven boşluğuna göre nakliyat firması ile anlaşmadan önce hazırlıklar döneminde bildirmeniz gerekmektedir.

Nakliyat Firması ile Anlaşmadan Önce Hazırlıklar

Değerli Eşyalarınızı Yanınızda Bulundurunuz

Taşınma süreçlerinde yapılan bazı hatalardan biride değerli takı, altın, gümüş ve paraların kolilerde taşınmak istemesidir. Önerimiz kesinlikle değerli eşyalarınızı herhangi bir koli veya paket içinde tutmamanız ve taşınma başlamadan önce mutlaka özel olarak yanınızda muhafaza etmenizdir. Şu da unutulmamalıdır ki taşınma anında evinine giren çıkan kişilerin kontrolü çok kolay değildir. Firma personelleri de aile bireylerinin çoğunu tanımadığı için olumsuz durumlar yaşanabilmektedir. Her ne kadar personelimiz kurumsal kimliğimiz olan rio nakliyat üniforması olsa da maddi manevi kıymetli parçaları yanınıza almalısınız.

Tüm bu işlemlerden sonra yapmanız gereken tek şey tüm eşyaların alınıp alınmadığıdır. Şehirlerarası nakliyat yada evden eve nakliyat işlerinde  daire sahibi bazı eşyaların alınmamasını eski adreste bırakılmasını isterler. Ancak bir çok anlaşmazlık yaşanması olası olup yanlışlıkla taşınması gerekenlerde eski adresinizde kalabilir. Bu nedenle son kontrolün sizde olması ve daire de tüm taşınacak eşyalar rio nakliyat araçlarına yerleştiğinde daire içini kontrol etmelisiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir