ev taşımanın püf noktaları

Ev Taşımanın Püf Noktaları

Ev taşımanın kolaylıkları elbette sizin iştirakiniz ile gerçekleşecek ve sizleri bu zor anda rahatlatacaktır. Ev taşımanın püf noktaları Rio nakliyat olarak detaylı anlatmaya çalışacağız. Acil ve gelişi güzel yapılan tüm taşımalar kargaşa ortaya çıkartacak ve olumsuz durumlar ile karşılaşmanız muhtemeldir. Ev taşımanın püf noktaları yazımızda hem bizim tecrübelerimiz hem de insanların bu anda yaşadıklarının sonuçları ile bir değerlendirme ve kademde kademe bir anlatımda bulunduk. Kimine göre bu önerilerimiz, verdiğimiz püf noktaları oldukça avantaj sunacağı gibi kimileri ise yetersiz bulabilir ve kendileri de ilave veya ekleme yapabilirler.

Yakın bir tarihte taşınacaksanız rio nakliyat ekibi tarafından hazırlanan ev taşımanın püf noktaları için yazımızın tüm detayları dikkatlice okumalısınız. Makalemizde ana başlıklar olarak evden eve nakliyat esnasında karşılaşabileceğiniz durumlardan bahsedeceğiz. Eşyadan taşımadan önce liste, fazla eşyalar, abonelik işlemleri gibi detaylı olarak bahsedilmektedir.

Eşyalarınızı Taşınma Öncesi Liste Yapın

Planlı bir ev taşıması için mutlaka evinizde bulunan tüm eşyalarınızın bir listesini çıkarınız. Ev taşımanın püf noktaları olarak en önemlisi eşya listesi oluşturmak ile başlamaktadır.. Eğer taşımayı Ankara nakliyat firmaları aracılığı ile yapacaksanız eşya listenizi paylaşabilir veya hacimli eşyalarınızı hemen listeden ilgili firma yetkilisine iletebilirsiniz. Unutmamalısınız ki nakliyat firmaları ile ev sahipleri arasında en çok muhalefet oluşturan durum bazı eşyaların belirtilmemesi ve buna mukabil fazla fiyat istenmesidir. Ayrıca eşya listeniz yeni adresinize taşındığınızda eşyaların kontrolünü de size sağlamakta olanak sunar ve eksik eşya unutmamanızı sağlar.

Taşınma öncesi en önemli durumlardan birisi gerekli ambalaj ve kolileme yöntemleri de yapmaktır. Ankara Rio nakliyat tüm paketleme hizmetini kendi üretimimiz olan ambalajlar ile yapmaktadır. Hiç bir detayı almadan firma yetkilisi ile her şeyi konuşmalı ve mutlaka sözleşme ile imza altına almalısınız. Ankara evden eve nakliyat firmasının geçmişi, kurumsal kimliği, hizmet politikası ve müşteri memnuniyetini kesinlikle değerlendirmelisiniz.

ev taşımanın püf noktaları

Fazla Eşyalarınızı Önce Ayırın

Bazı taşınma hallerinde eski adresinizde bulunan her eşyayı yanınıza almazsınız. Bunu da bizim önerimiz taşınma öncesi karar vermenizdir. Eğer planlı bir taşımada fazla eşyalarınızı günler öncesinden listeler ve ayırırsanız taşınma anındaki yanlış ve hatalı kararlarında önüne geçmiş olursunuz. Bu bahsettiğimiz detay nakliyat firmasına az eşya taşıtmanı ve evden eve taşıma fiyatları olarak daha düşük ödemenizi sağlar.

Bina giriş çıkışınızı, koridorlarınızı, asansör kabini gibi teknik her detayları ayrıntılı paylaşınız. Ayrıca temizlik işlemleri için yeni adresteki evinize mutlaka bir ön temizlik yaptırınız. Temizlikçi ihtiyacınızda varsa bina yöntemi ve kapıcısından destek alabilirsiniz. En uygun fiyatlı temizlik elamanı bu şekilde kolayca bulabilir yada en yakın daire komşunuzdan da bu konuda yardım alabilirsiniz. Ankara asansörlü nakliyat ihtiyacınız var ise hemen arayın ve tüm detaylar hakkında bilgi edinin.

ev taşımanın püf noktaları

Taşınma Öncesi Abonelik İşlemleri

Yeni taşındınız adreste taşındığınız gün içinde bir çok ihtiyacınız bulunacaktır. Taşınma günü gelmeden bazı aboneliklerinizi yeni adresinize aldırabilirsiniz. Elektrik, Su ve Doğalgaz kullanımları yeni adresinizde aynı gün açık ve kullanılıyor olması gerekmektedir. Abonelikler için ilgili kuruma gittiğinizde taşınacağınız günü belirtmeniz halinde taşındıktan hemen bir gün sonra işlem yapılır. Sizde bu şekilde hem taşınacağınız adreste hem de yeni adresinizde bahsedilen aboneliklerden faydalanmış olursunuz. Ayrıca geride bıraktığınız evinizde de ev sahibine fatura bırakmamış olmanız taşınma sonrasında tekrar tekrar uğraşmayacağınız anlamına gelir.

Elektrik, Su, Doğalgaz abonelikleri hızlı olsa da İnternet aboneliği bu kadar hızlı değildir. Biraz zaman alacaktır hatta fiber altyapısı kullanıyorsanız yeni adresinizde olması da oldukça önemlidir. Eğer binada fiber internet altyapısı yoksa ona göre modem talebinde bulunmalısınız. Ayrıca son olarak eski adresinizden tüm eşyaları çıktığını düşündüğünüz hem genel bir kontrol yapıp kalan eşya olup olmadığına bakabilir ve elinize bir çöp poşeti alarak kabaca eski evinizi temizleyebilirsiniz. Tüm bu detaylar şehirlerarası nakliyat içinde uygulanabilmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir